Dlaczego właśnie Krav Maga?

Krav Maga jest nowoczesnym, praktycznym i sprawdzonym systemem samoobrony i walki wręcz. Jest używana od 50 lat przez Siły Zbrojne Izraela (IDF), policję, straż graniczną i inne służby – w tym również jednostki specjalne i antyterrorystyczne (również w Polsce). Prosty i maksymalnie skuteczny system opiera się na wzmacnianiu podstawowych odruchów obronnych człowieka. Logicznie zbudowana metoda szkolenia umożliwia osiągnięcie dobrego poziom sprawności w krótkim okresie czasu. Trening ten jest również przeznaczony dla osób które nigdy nie ćwiczyły żadnych form walki.

Prostota i skuteczność, realistyczne szkolenie podejmowania właściwych decyzji w stresie, spowodowały jego rosnącą popularność w sferze cywilnej. Dotyczy to zarówno treningów osób młodszych, jak i starszych. Dziewcząt i pań o dowolnej kondycji fizycznej. Techniki samoobrony Krav Maga przygotowują osobę do stresu i ewentualnego przeciwdziałania w sytuacji ataku i szantażu ze strony uzbrojonych agresorów (pałka, nóż , pistolet lub  broń długa). Studenci uczą się zastosowania powtarzalnych technik w rozmaitych sytuacjach. W ciemnym otoczeniu (np. ulica, klub nocny), w pozycji siedzącej (np. środki masowego transportu, lokal) albo leżącej (sprowadzenie do “parteru”, zaskoczenie leżącego).

Trening Krav Maga obejmuje rónież sparringi walki wręcz, na które składają się takie elementy jak ataki, obrony, timing (wybór odpowiedniego momentu do ataku), zmylenie przeciwnika. Zwracamy uwagę na taktykę walki, poruszanie się i obserwacja otoczenia oraz psychologiczne i motoryczne aspekty związane z przetrwaniem gwałtownego ataku.

Jak zacząć? – Pierwszy trening GRATIS!

Proponujemy zadzwonić lub elektronicznie skontaktować się z nami i umówić  na konkretny dzień. 

Wyposażenie minimum, wygodny ubiór, buty na zmianę na miękkiej podeszwie i butelka wody. Jeśli uda nam się zachęcić Cię do dalszych treningów na pewno przyda się ochraniacz krocza, na pozostałe przyjdzie jeszcze czas.

Twoja kondycja, siła  i wytrzymałość na początku nie mają dużego znaczenia, pomożemy Ci je poprawić

IKMF Poland Seminarium Włocławek 2019